Неврологія

Завідуюча неврологічним відділенням

Кузьміна Олена ГеоргіївнаКузьміна Олена Георгіївна, закінчила медичний факультет Одеського державного медичного університету у 2000 році. В МОГВВ працює з 2006 року. З 1 вересня 2015 року являється керівником неврологічного відділення. Лікар вищої кваліфікаційної категорії за фахом «неврологія». Спеціаліст з електронейроміографії.

Контактний телефон: (0512) 41-34-61.

Неврологічне відділення МОГВВ відкрито в 1986 році на 60 ліжок. У відділенні надається кваліфікована та спеціалізована допомога пацієнтам з захворюваннями центральної та периферичної нервової системи, медико-психологічна допомога.

Структура відділення:

 • 15 палат, з них 10 палат на 5 ліжок і 5 палат на 2 ліжка, з лютого 2015 року розгорнуто 10 ліжок воїнам АТО для надання комплексної медико-психологічної допомоги;
 • 2 маніпуляційних кабінети;
 • Кабінети медперсоналу.

При відділенні працюють кабінети ЛФК, механотерапії, масажу, електронейроміографії, медико-психологічної реабілітації, «Біоптрон», масажне ліжко CERAGEM.

У відділенні працюють:

Завідувач відділенням:

 • Кузьміна Олена Георгіївна, лікар-невролог вищої категорії;

4 лікаря ординатора:

 • Каралаш Тетяна Володимирівна, лікар-невролог вищої категорії.
 • Наумова Оксана Анатоліївна, лікар-невролог 2 категорії.
 • Палієнко Наталія Костянтинівна, лікар-невролог 2 категорії.
 • Філь Євгенія Ігорівна, лікар-спеціаліст.

1 лікар-психолог:

 • Лебіга Любов Павлівна, лікар-спеціаліст.

1 психолог:

 • Чунжук Надія Вікторівна.

Центр медико-психологічної реабілітації неврологічного відділення

Робота базується на принципах біопсихосоціальної абілітаційної моделі, використовуються інтегративні психокорекційні та психотерапевтичні інтервенції (групові і індивідуальні форми роботи), а саме: травмафокусовані когнітивно-поведінкові (формування конструктивних стратегій поведінки), раціональні (мобілізація захисних ресурсів), тілесно-орієнтовані (зниження рівня реактивної та особистісної тривожності), арт-терапевтичні (візуальна психокорекція страху), сімейні системні (відновлення сімейного функціонування, адекватного мікроклімату), мотиваційні (закріплення змін), імагітивні (відношення переносу та супротиву) та психоед’юкацію (гарантування успішності змін без медико-психологічного супроводу), використовуються e-health технології відповідно до принципів підтримуючого консультування.. Кожен хворий з порушенням адаптації отримує для ознайомлення «Робочий зошит самоуправління для військового». З квітня 2015 року впроваджена іпотерапія, яка дозволила досягти швидшої позитивної динаміки. В рамках анімалтерапії гарно зарекомендувало себе відвідування зоопарку, в рамках музикотерапії — концерти Миколаївської обласної філармонії., в рамках та психопрофілактики – відвідування музеїв міста.

Кабінет ЕНМГ неврологічного відділення

Електронейроміографія (ЕНМГ) – метод дослідження проведення нервового імпульсу по руховим і чутливим волокнам периферичних нервів. Включає в себе: дослідження прямої збудливості м’язів; дослідження нервово-м’язової передачі; дослідження стану мотонейронів і їх аксонів; дослідження стану чутливих волокон периферичних нервів
ЕМГ широко використовується для проведення диференціальної діагностики між неврогенними і первинно-м’язовими захворювання, сприяє їх ранній діагностиці, дозволяє вирішувати питання, що стосуються патогенезу окремих форм нервово-м’язових захворювань, судити про хід денерваційно-реіннерваційного процесу в м’язах в умовах формування компенсаторної іннервації, дозволяє дуже точно простежити всі етапи розвитку і ступінь вираженості денерваційного синдрому в м’язі.

Показання до електронейроміографії:

 • М’язова дистрофія;
 • Спінальні аміотрофії;
 • Міотонії;
 • Вторинні нервово-м’язові синдроми;
 • Поліневропатії, в т.ч. невропатія лицьового нерва;
 • Залишкові явища поліомієліту;
 • Компресія нервових стовбурів в кісткових і фіброзних каналах (тунельні синдроми);
 • Травматичні ушкодження нервів і сплетінь;
 • Неврологічні прояви при остеохондрозі;
 • Ботулізм і міастенія;
 • Захворювання з переважним ураженням надсегментарних структур.

Відділення ЛФК на базі неврологічного відділення

В відділенні лікувальної фізкультури працюють 3 інструктори ЛФК, 3 масажиста. Кабінет за допомогою облдержадміністрації оснащено сучасним реабілітаційним обладнанням, що дозволяє розширювати можливості щодо реабілітаційних заходів пацієнтів неврологічного профілю.

Співпраця

З вересня 2015 року активну участь у житті неврологічного відділення Миколаївського обласного госпіталю ветеранів війни приймає ІТ-компанія GeeksForLess під керівництвом Ніколайчука Ігоря Євгеновича, благодійний фонд «Здоров’я воїна» та «Всеукраїнська асоціація ветеранів Афганістану» під керівництвом Білика Віктора Сергійовича, Заводська організація воїнів Афганістану в особі Кречуна Олега Митрофановича, Фіскальна служба в Миколаївській області, Миколаївський обласний зоопарк в особі директора Топчія Володимира Миколайовича, керівництво комплексу музеїв міста «Старофлотські казарми».
Завдяки Ігнатенко Леоніду Миколайовичу службі ЛФК неврологічного відділення був подарований вертикалізатор для вертикалізації лежачих хворих.
За цей короткий період нашими спонсорами була надана фінансова допомога, обладнання для упорядкування кабінетів медико-психологічної допомоги, електронейроміографії, палат в неврологічному відділенні.